Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Enerda Ekibi Enerji Mevzuatı ve Kurumlar Yayınlarımız ve Makaleler Yatırımcılar için Fırsat Ortamı İletişim
Duyuru Ara
HİZMETLERİMİZ
Türkiye elektrik piyasası
ile ilgili sunumlar
Piyasa araştırması,
fizibilite etüdü ve raporlar
Lisanslama ve lisans
tadil işlemleri
Arz talep ve fiyat tahminleri,
risk ve portföy yönetimi
Lisans alım satımı (hisse
devirleri) birleşme ve işt.
Elektrik piyasası ikili
anlaşmalar, ithalat ve
ihracat lisanları
Mevzuat ve uyuşmazlıklar
la ilgili hukuki danışmanlık
Özelleştirme ihaleleri için
teklif hazırlanması ve takibi
Proje Finansman, Yaban
cı Sermaye ve Teşvik ...
KURUMLAR
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlýðý
Enerji Piyasasý Düzenleme Kurumu
Devlet Su Ýþleri Genel Müdürlüðü
TETAÞ Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Þ.
TEÝAÞ Türkiye Elektrik Ýletim A.Þ.
EÜAÞ Elektrik Üretim A.Þ.
TEDAÞ Türkiye Elektrik Daðýtým A.Þ.
TAEK Türkiye Atom Enerjisi Kurumu
Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü
Untitled Document

LİSANS ALIM SATIMI (HİSSE DEVİRLERİ) BİRLEŞME VE İŞTİRAKLER

Ülkemize 2008 yılından itibaren elektrikte arz açığı yaşanacağını kabul etmeyen yok. Devlet Planlama Teşkilatı ilgili kurumlara yazı göndererek bu durumu resmen ilan etmektedir. EPDK ülkede kurulu kapasitenin birkaç katına ulaşan üretim lisansları vermiş ancak bunların gerçekleşme yüzdeleri oldukça düşüktür. Verilen lisansların gerçekleşme oranı %20’nin altındadır.

Bu durumun en önemli sebebi lisans alan şirketlerin gerekli finansmanı zamanında sağlayamamalarıdır. Pek çok lisans sahibi şirket elindeki projesine kaynak aramakta ve özellikle finans kurumlarının istediği teminatı sağlayamaması nedeniyle, projesini şirket hisselerinin devri yoluyla satmak istemektedir. Ne var ki, lisanslı projeler piyasada çantacı diye tabir edilen, konunun ehli olmayan simsarların elinde dolaşmakta gerçek alıcıya ulaşamamaktadır.

Bu sorunu iyi tespit eden ENERDA, bu sahada bir girişim başlatmıştır. Üretim lisansı almış veya alabilecek projelerin sahipleri ile bu konuya ilgi duyan gerçek yatırımcıları ve finansörleri buluşturmak için bir platform oluşturduk.

Yatırım için lisanslı proje arayan müteşebbisler ile elindeki projesini devretmek veya kredi ve/veya ortak alarak finansman sağlamak isteyen yatırımcılar bize başvurmaları halinde ilgilileri buluşturuyoruz.

Bu işlemlerde gizlilik kurallarına ve hakkaniyet kaidelerine azami derecede özen göstererek, ticari etik çerçevesinde çalışmaktayız.


YAYINLARIMIZ ve
MAKALELER
Kayıtlı Yayın Yok.
DUYURULAR
xcvxv
Deneme Duyuru
Duyuru 2
 
Untitled Document
ENERDA Enerji Danışmanlık
Çetin Emeç Blv. 1324 Cadde (eski 7. Cad.) 47/4 ANKARA
Tel: (312) 472 2256; (533) 6437112;   Fax: (312) 472 2256kepenk tamiri ray dolap ankara mutfak dolabı ankara banyo dolabı ankara vestiyer ankara duvar ünitesi ankara gardrop ankara tv ünitesi ankara vestiyer duvar ünitesi tv ünitesi gardrop mobilya mobilya ankara bamya çorbası etli ekmek mevlana pide bıçak arası konya tandır kuzu tandır fotokopi makinası fotokopi web tasarımı ankara turizm web sitesi kars turları ankara çıkışlı turlar doğum fotoğrafçısı Solar Panel aluminium Solar Pv Aluminium Solar Aluminium Solar Aluminium Frame Solar Frame Dizel Partikül Filtresi Temizliği