Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Enerda Ekibi Enerji Mevzuatı ve Kurumlar Yayınlarımız ve Makaleler Yatırımcılar için Fırsat Ortamı İletişim
Duyuru Ara
HİZMETLERİMİZ
Türkiye elektrik piyasası
ile ilgili sunumlar
Piyasa araştırması,
fizibilite etüdü ve raporlar
Lisanslama ve lisans
tadil işlemleri
Arz talep ve fiyat tahminleri,
risk ve portföy yönetimi
Lisans alım satımı (hisse
devirleri) birleşme ve işt.
Elektrik piyasası ikili
anlaşmalar, ithalat ve
ihracat lisanları
Mevzuat ve uyuşmazlıklar
la ilgili hukuki danışmanlık
Özelleştirme ihaleleri için
teklif hazırlanması ve takibi
Proje Finansman, Yaban
cı Sermaye ve Teşvik ...
KURUMLAR
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlýðý
Enerji Piyasasý Düzenleme Kurumu
Devlet Su Ýþleri Genel Müdürlüðü
TETAÞ Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Þ.
TEÝAÞ Türkiye Elektrik Ýletim A.Þ.
EÜAÞ Elektrik Üretim A.Þ.
TEDAÞ Türkiye Elektrik Daðýtým A.Þ.
TAEK Türkiye Atom Enerjisi Kurumu
Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü
Untitled Document

LİSANSLAMA VE LİSANS TADİL İŞLEMLERİ

Avrupa Birliği müktesebatına ve enerji mevzuatına uyumu açısından da önem arz eden Türkiye elektrik piyasası reformu, yeni piyasa yapısının hukuki alt yapısı olan 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu'nun 3 Mart 2001 tarihinde yürürlüğe girmesi ile resmen başlatılmıştır.

Kanun, Türkiye'de liberal bir elektrik piyasası kurulmasının ve işletilmesinin esaslarını içermekte ve Avrupa Birliği "Elektrik Direktifi" ile uyumlu bir yasal altyapı oluşturmayı amaçlamaktadır. 4628 sayılı Kanun ile, merkezinde lisanslamanın, ikili anlaşmaların, serbest tüketici kavramının ve dengeleme ve uzlaştırma mekanizmasının yer aldığı bir piyasa modelinin hayata geçirilmesi benimsenmiştir. Bu bağlamda, EPDK -Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Kurulu oluşturulmuş, piyasada faaliyet gösterecek olan katılımcılara faaliyetleri için lisans uygulaması getirilmiştir.

EPDK, ülkemizde daha önceden yerleşik olan kamu kurumlarında görmeye pek alışık olmadığımız, oldukça modern ve yapıcı bir tarzda çalışmakla birlikte, bu piyasada herhangi bir dalda lisans alınması, doğal olarak pek çok teknik ve hukuki alt yapı çalışmasını gerektiren, basit olmayan bir süreci gerektirir.

Bilinen bu ihtiyaçtan hareketle, elektrik piyasasında faaliyette bulunan üretim, dağıtım ve ticaret şirketleri için aşağıdaki işlemlerle ilgili başvuru dosyalarının hazırlanması ve bakanlık ve diğer idari kademelerde takibi ve sonuçlandırılması konusunda hizmet vermekteyiz.

•  Lisans alınması
•  Lisans tadili işlemleri
•  Bağlantı ve sistem kullanım
•  anlaşmaları, yan hizmet anlaşmaları

   

YAYINLARIMIZ ve
MAKALELER
Kayıtlı Yayın Yok.
DUYURULAR
xcvxv
Deneme Duyuru
Duyuru 2
 
Untitled Document
ENERDA Enerji Danışmanlık
Çetin Emeç Blv. 1324 Cadde (eski 7. Cad.) 47/4 ANKARA
Tel: (312) 472 2256; (533) 6437112;   Fax: (312) 472 2256kepenk tamiri ray dolap ankara mutfak dolabı ankara banyo dolabı ankara vestiyer ankara duvar ünitesi ankara gardrop ankara tv ünitesi ankara vestiyer duvar ünitesi tv ünitesi gardrop mobilya mobilya ankara bamya çorbası etli ekmek mevlana pide bıçak arası konya tandır kuzu tandır fotokopi makinası fotokopi web tasarımı ankara turizm web sitesi kars turları ankara çıkışlı turlar doğum fotoğrafçısı Solar Panel aluminium Solar Pv Aluminium Solar Aluminium Solar Aluminium Frame Solar Frame Dizel Partikül Filtresi Temizliği